cerenkov کرمان اعتبار سیرجان کلنگ زنی

cerenkov: کرمان اعتبار سیرجان کلنگ زنی پرورشگاه موقوفه سیرجان کرمان

گت بلاگز وب‌گردی جوانان چقدر از واقعیات دفاع از حرم آگاهند؟

در حالی که چند سالی از مقوله دفاع از حرم می‌گذرد، به نظر می‌رسد باید اکنون بسیاری از مردم کشورمان از غایت و هدفی که مدافعان حرم جانشان را بر سر آن نثار می‌ک

جوانان چقدر از واقعیات دفاع از حرم آگاهند؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، در حالی که چند سالی از مقوله دفاع از حرم می گذرد، به نظر می رسد باید اکنون بسیاری از مردم کشورمان از غایت و هدفی که مدافعان حرم جانشان را بر سر آن نثار می کنند، آگاه باشند. ولی کافی است گذری در اینترنت داشته باشیم و به مباحثی که بین قشرهای متفاوت مردم در این خصوص درمی گیرد، دقت کنیم. آن موقع است که متوجه می شویم عنوان کاملاً برعکس هست. به این معنی که عموم مردم و خصوصاً جوان ترها از کمترین اطلاعات در این خصوص بی بهره اند.
یک نمونه از اتفاقاتی که به تازگی بحث دفاع از حرم را برسرزبان ها انداخته، مسئله انتخابات و حواشی اطراف آن هست. به شخصه هنگامی که در اینترنت جست وجو می کردم، در صفحه یکی از بازدیدکنندگان با این سؤال مواجه شدم که «اگر مدافعان حرم نبودند، آیا طرفدارهای نامزد پیروز می توانستند به این راحتی مراسم خوش حالی پیروزی را برگزار کنند یا نه؟» همین سؤال پایه مباحث گسترده ای را در میان بازدیدکنندگان گذاشته بود.

عبارات مهم : سوریه

البته اینجا قرار نیست وارد پرسشها سیاسی شویم که این روزها خیلی شنیده ایم و ملال آور شده است هست. ولی توصیه ای که از خواندن کامنت (نظرات) متوجه شدم، این است که عموم شهروندان از داشتن کمترین اطلاعات در این خصوص بی بهره هستند. به عنوان نمونه هنگامی که به یکی از بازدیدکنندگان جوان که عنوان می کرد «مردم سوریه با دولت ارزش می جنگند بعد ما آیا باید در آنجا دخالت کنیم؟» گفتم: «اتفاقاً گروه های تروریستی مثل داعش و النصره در سوریه بسیار فعال هستند.» در پاسخم گفت: «مگر داعش تنها در عراق نیست؟ یا دیگری اعتقاد داشت مخالفان اسد چه کاری با حرم اهل بیت دارند؟»
طرح این صحبت ها آن هم در حالی که حداقل سه سال از جدی شدن بحث «دفاع از حرم» در کشورمان می گذرد، باعث تعجب هست. شاید بعضی بگویند مردم خیلی از کشورهای دیگر هم در این خصوص اطلاعات زیادی ندارند که حرف درستی هست. ولی کشور عزیزمان ایران هرجا نیست. کشورمان همان سرزمینی است که مدت هاست گلزار شهدایش میزبان پیکر پاک مدافعان حرم می شود. اینجا کشوری است که منابع رسمی اش اذعان به شهادت حداقل یک هزار ایرانی در مقوله دفاع از حرم کرده اند. صدها شهید، یعنی هزاران نفری که به عنوان خانواده این شهدا مستقیماً در جریان امر قرار دارند. هزاران نفر یعنی صدها هزار ایرانی که به صورت صورت به صورت با خانواده شهدای مدافع حرم در ارتباط هستند. صدها هزار نفر یعنی. . . بنابراین سطح آگاهی عمومی در مقوله جنگ در عراق و سوریه حداقل باید در کشور عزیزمان ایران اسلامی اوج باشد.
باز این سؤال را مطرح می کنیم که آیا باید تا به این اندازه یک جوان مسلمان ایرانی از معرکه مشکل که تعداد قابل توجهی از جوانان هموطنش به آن ورود کرده اند، بیگانه و دور باشد؟ پاسخ این سؤال زیاد از آنکه به بی مهری جریان های مخالف ارتباط داشته باشد، به خودی ها مربوط می شود. به افرادی که معتقدند مقوله «دفاع از حرم» را مدیریت می کنند و قاعدتاً در توجیه کارشان نیز رعایت پرسشها امنیتی را مطرح می سازند. ولی به نظر می رسد حالا که تمامی شهرهای کشورمان رنگ و بوی تشییع پیکر مدافعان حرم را به خود دیده اند، دیگر باید از امنیتی کردن عنوان پرهیز کرد و با فراغ بال بیشتری در این رابطه به گفت و گو و بحث پرداخت.
در این خصوص دست من خبرنگار خالی هست. من نهایتاً بتوانم به معرفی شهدای مدافع حرم در صفحه ایثار و مقاومت روزنامه جوان بپردازم، ولی آن کارشناس یا دست اندرکار میدانی که ریز و درشت این راه و مسیر را می شناسد، امروز باید در میدان قلم و بحث نیز ورود یابد. بی رودربایستی باید حواسمان باشد. هرگز کم کاری خودی ها، از اثر خون این جوانان در جامعه بکاهد. البته که شهدای مدافع حرم جانشان را بر سر راه و هدفی ارزشمند تقدیم کرده اند، ولی مگر نه این است که هر شهیدی چون ستاره ای در آسمان حقیقت می درخشد و دیگران را هدایت می کند؟ بعد اگر دیر بجنبیم، خلأ کم کاری مان را دشمن پر خواهد کرد. به حتم اگر جوانان پاسخ سؤالاتشان را از خودی ها نگیرند، به غیرخودی ها رجوع می کنند و پر واضح است که آنها نیز حقایق را نخواهند گفت. کار من رسانه ای بازتاب قهرمانی های شهدای مدافع حرم است که شکر خدا در روزنامه جوان تا کنون صدها شهید مدافع حرم معرفی شده است اند. ولی پاسخگویی به سؤالات تخصصی در این خصوص کار کسانی است که گویی در اغلب مواقع سکوت را زیاد می پسندند!
منبع: روزنامه جوان
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سوریه | جوانان | روزنامه | مدافع حرم | مدافعان حرم | شهدای مدافع حرم | مدافع حرم | جوانان ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog